اخبار > لزوم گسترش کمپ های ترک اعتیاد در استان قم
 


  چاپ        ارسال به دوست

لزوم گسترش کمپ های ترک اعتیاد در استان قم

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "عبدالرضا آقاخانی" در جمع اصحاب رسانه، اظهارداشت: از ابتدای سالجاری تا پایان آبان ماه، 10 هزار و 200 نفر به مرکز مشاوره معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان قم مراجعه کرده اند، که طی این مدت، 82 درصد از این پرونده ها به صلح و سازش منجر شده است.

وی با اشاره به کاهش 10 درصدی تصادفات فوتی درون شهری طی این مدت، گفت: پلیس به دنبال این است، میزان تصادفات کاهش پیدا کند تا به نقطه مطلوب برسد.

سردار آقاخانی در ادامه با اشاره به موضوع فضای مجازی، خاطر نشان کرد: هرگونه جرمی در فضای مجازی توسط پلیس فتای استان رصد، کشف و با مجرمان آن قاطعانه برخورد می شود.

این مقام ارشد انتظامی به افرادی که قصد دارند جرمی در فضای مجازی مرتکب شوند، هشدار داد: پلیس فتای قم در زمینه رصد و کشف جرم بسیار خوب عمل می کند به گونه ای که طی ماه های اخیر 42 پرونده ویژه درخصوص جرایم فضای مجازی مورد رسیدگی قرار گرفته و با مجرمان آن قاطعانه برخورد شده است.

سردار آقاخانی، از دستگاه قضائی قم به عنوان دستگاه برتر و نمونه قضائی یاد کرد و گفت: مسئولان این دستگاه در برخورد با جرایم و تعامل با پلیس بسیار خوب عمل کرده است.

فرمانده انتظامی استان قم با تاکید بر اینکه هیچ کس حق ندارد، امنیت اجتماعی شهروندان را دچار خدشه کند، ابراز کرد: در برخورد با اراذل و اوباش و نوامیس مردم بسیار جدی هستیم و از هیچ چیزی واهمه نداریم.

وی به اجرای طرح "رضویون" از اواخر آذرماه امسال اشاره و بیان کرد: در این طرح با جرایم به ویژه سرقت برخورد جدی خواهد شد.

فرمانده انتظامی استان قم اضافه کرد: از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته، میزان وقوع شرارت در قم 7 درصد کاهش و دستگیری در این زمینه 13 درصد افزایش داشته است.

سردار آقاخانی با بیان اینکه طی این مدت، شاهد افزایش 8 درصدی سرقت در استان قم هستیم، عنوان کرد: البته سرقت در ماه های اخیر روند کاهشی داشته و شورایی با حضور مسئولان 25 دستگاه تشکیل شده تا بتوانیم با برنامه ریزی، رصد تحرکات سارقان ضمن برخورد قاطعانه با آنها، میزان سرقت در استان را کاهش دهیم.

وی در ادامه با بیان اینکه تنها کار عملیاتی پلیس جوابگوی برخورد با بدحجابی نیست، تصریح کرد: 26 دستگاه در زمینه امر به معروف و مسئله حجاب و عفاف وظایفی دارند که لازم است این دستگاه ها به طور جدی وارد میدان شده تا با اجرای اقدام های فرهنگی بتوان شاهد توفیق های خوبی در این زمینه باشیم.

سردار آقاخانی، موضوع مبارزه با مواد مخدر را از دیگر اولویت های فرماندهی انتظامی استان قم برشمرد و گفت: میزان کشفیات مواد مخدر در این استان، در هشت ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 80 درصد افزایش یافته است.

این مقام ارشد انتظامی به موضوع خرده فروشان و معتادان متجاهر اشاره و بیان کرد: بایستی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، گسترش کمپ های ترک اعتیاد را در دستور کار خود قرار دهد.

سردار آقاخانی به کشف 130 میلیارد ریال کالای قاچاق در قم طی این مدت اشاره و تصریح کرد: استان قم، مکانی برای نگهداری کالای قاچاق نیست، در برخورد با مجرمان بسیار قاطع هستیم؛ برخوردهای پلیس در ماه های اخیر افزایش یافته چراکه علاوه بر کشف کالا و ارز قاچاق، مقادیر قابل توجهی ارز تقلبی نیز کشف شده است.


١٧:٥٤ - يکشنبه ١١ آذر ١٣٩٧    /    عدد : ٢٩٥٤٩    /    تعداد نمایش : ٧


امتیازدهی

خروج
اخبار پربیننده
 

ارتقاء امنیت وب با وف ایرانی